Nazywa się Darkroom. A kupisz go w seriwsie themeforest.

16 marca 2015. W związku z tym, że sporo osób się pyta o więcej szczegółów tego motywu (i bardzo dobrze, że to robią), postanowiłem podać kilka cech motywu DARK ROOM, które mi szczególnie przypadły do gustu.

Przede wszystkim ten motyw WordPress jest przeznaczony dla fotografów i rzeczywiście celuje w tym znakomicie. Po pierwsze oferuje tzw. Strony Pełnoekranowe (Fullscreen Pages), które mogą zawierać tekst, ale przede wszystkim służą uwydatnieniu zdjęć (lub ich serii). W tym celu każdą Stronę Pełnoekranową można ukazać jako:

  • pełnoekranowy pokaz slajdów
  • ścianę ze zdjęciami
  • animacje kenburns
  • karuzele
  • wideo

Oczywiście, w tym motywie dla fotografów mamy także rozbudowane opcje dla portfolio. Możemy wybierać tła ze zdjęć/wideo, a nawet spośród wybranych wcześniej Stron Pełnoekranowych. Jeśli chodzi o typ portfolio to możemy wybrać obraz, układ pionowy, pokaz slajdów lub wideo. Istnieje też możliwość ustawienia co ma się dziać po kliknięciu łącza galerii (lightbox, bezpośrednie łącze, własne). Dodatkowo, można określić rodzaj prac i według niego filtrować zdjęcia lub galerie.

Oprócz tego na uwagę zasługuje również rozbudowany moduł opcji, w którym można ustalić wiele (nie tylko) wizualnych elementów strony, zwłaszcza logo, kolorów i paneli bocznych. Wsparcie dla WooCommerce to kolejna zaleta.

Z przyjemnością napisze więcej na temat tego motywu, kiedy otrzymam resztę materiałów od mojego zleceniodawcy i dokończę jego stronę.