Jak mieć więcej czasu?

Na pewno chciałbyś mieć więcej czasu, a obietnica ponad 2 godzin i to każdego dnia działa naprawdę kusząco. Czy sposoby na lepsze gospodarowanie czasem i oszczędzanie go zawarte w produkcie „Czasowy Czarodziej” stworzonym przez Damiana Redmera są istotnie tak dobre i nowatorskie?

Co to jest?

Nie można tej pozycji nazwać ani ebookiem, ani szkoleniem wideo, ani podręcznikiem. Jest to zestaw, składający się z następujących głównych elementów:

 • [wideo] wideo powitalne (1 m 39 s)
 • [wideo + audio] System Planowania Czasu i Organizacji Pracy (1 h 20 m)
 • [PDF] Lista Kontrolna do powyższego  System Planowania Czasu i Organizacji Pracy (1 strona)
 • [PDF] Księga Zaklęć czyli 10 Technik na Zyskanie Dodatkowego Czasu (78 stron)
 • [PDF] Mapa Myśli podsumowująca powyższe materiały (1 strona, 100 cm x 104 cm)

Oprócz tego, otrzymujesz od Damiana Redmera następujące bonusy, które tak naprawdę pomogą Tobie we wprowadzeniu w życie wymienionych wyżej technik:

 • [wideo + audio] Jak Zarządzać Pomysłami (17 m 21 s)
 • [wideo + audio] Uniwersalny System Zarządzania Projektami (14 m 56 s)
 • [PDF] Metoda Wspierająca Realizację Planu Dnia (7 stron)
 • [skrypt] kalkulator obliczający ile pieniędzy zyskasz lepiej gospodarując swoim czasem

Dla kogo?

Kto dzisiaj ma za dużo czasu? Nie widzę żadnych rąk w górze :) Innymi słowa każdy kto chciałby mieć więcej czasu w ciągu swojego dnia z pewnością skorzysta z materiałów zawartych w Czasowym Czarodzieju. W zależności jak są Twoje obecne zwyczaje możesz odzyskać moim zdaniem nawet 4 godziny czasu dziennie, czyli prawie 30 w tygodniu! Oczywiście, jeśli już stosujesz jakieś zasady organizowania swojej pracy (np. GTD, ZTD, Pomodoro lub nawet zwykły system priorytetów) wykorzystujesz w pewnej mierze swój czas efektywnie i dlatego przewodnik audio/wideo System Planowania Czasu i Organizacji Pracy może nie być dla Ciebie odkrywczy. Niemniej jednak 10 wskazówek zawartych w Księdze Zaklęć czyli 10 Technik na Zyskanie Dodatkowego Czasu inaczej niejako danie główne całego zestawu niewątpliwie zawiera sposoby, triki i metody, które nawet najbardziej zorganizowanym osobom dadzą kilkadziesiąt minut więcej czasu każdego dnia. Jedna uwaga. Jeśli jesteś osobą otwartą, o szerokich horyzontach myślowych i myślącą niezależnie to podane rady przez Damiana Redmera na pewno przypadną Ci do gustu. Natomiast jeśli jesteś osobą arogancką, upartą lub bojącą się wyróżnić spośród innych ludzi, to większość metod na lepsze wykorzystywanie czasu Ci się niestety nie spodoba, ponieważ sporo z nich jest dość… niekonwencjonalnych.

Mocne strony

 • duża ilość praktycznych porad…
 • … popartych albo osobistymi doświadczeniami autora albo badaniami naukowymi – albo jednym i drugim
 • przyjazny, dynamiczny sposób opowiadania (zarówno na wideo jak i w książce)
 • triki manipulacyjne, aby „zmusić” Ciebie do wykorzystania podanych sposobów
 • nagrania w mp3, mp4 i pdf oznaczają że możesz słuchać, czytać, używać pakietu na komputerze i smartfonie

Słabe strony

 • nazwa – tak, tak, moim osobistym zdaniem ciężko znaleźć gorszą nazwę dla produktu. Co prawda slogan obiecuje „wyczaruj 2 dodatkowe godziny każdego dnia”, ale czy naprawdę nie można było zastosować czegoś mniej dziecięcego lub nierealnego. Gdyby ktoś mnie zapytał czy chcę kupić zestaw do lepszego gospodarowania czasem ‚Czasowy Czarodziej'” od razu powiedziałbym, że nie. Dobrze, że zostały zacytowane i skomentowane w prezentacji badania naukowe, bo inaczej tego zestawu, bym nie kupił. A źle bym wtedy zrobił.
 • graficzne opracowanie materiałów pdf – nie wiem po której stronie leży wina, Damiana Redmera czy Netiny – ale układ graficzny książki (czcionki, literówki, ilustracje) nie należy do najładniejszych. Myślę, że przygotowując ebooka w pdf do dystrybucji elektronicznej, a nie do drukowania, można popracować nad designem naprawdę niewielkim kosztem.

„Czasowy czarodziej” – Werdykt

Jeśli już w swoim życiu stosujesz dokładnie metodologię Getting Things Done lub Zen To Done odniesiesz z tej pozycji pewien pożytek. Natomiast jeśli Twoje życie przypomina chaos, a Ty sam nie masz na nic czasu to moim zdaniem musisz zdobyć ten zestaw i to z dwóch powodów: dowiesz się CO masz zrobić, aby mieć więcej czasu oraz JAK to czego się dowiedziałeś wprowadzić w życie. Samemu tylko powinieneś się zastanowić DLACZEGO potrzebujesz więcej czasu.

Zobacz sam (kliknij na obrazek):

okładka zestawu Czasowy Czarodziej autorstwa Damiana Redmera uczącego jak mieć więcej czasu

Kurs

Jeśli link na obrazku nie działa, to kliknij TO ŁĄCZE.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.