O mnie

Nazywam się Michał A. Nowakowski i mam nadzieję, że znajdziesz tutaj mnóstwo wartościowych pomysłów.

Dlaczego?

Dlaczego zdecydowałem się tworzyć ten blog? Są trzy powody:

Powód nr 1

Każdego dnia wpadają mi do głowy tysiące pomysłów. Chociaż większość z nich najprawdopodobniej jest odbiciem rzeczy, które gdzieś przeczytałem lub usłyszałem, to jednak cały czas mnie frustruje, że zazwyczaj zostają w mojej głowie. Dlatego, choć częścią z nich, dzielę się z innymi tutaj, np. 10 pomysłów na większą koncentracje w pracy.

Powód nr 2

Żyjemy w świecie nadmiaru informacji. Jesteśmy bombardowani bodżcami ze wszystkich stron. Nie wiem jak Ty, ale nie nadażąm z właściwym przetworzeniem wszystkiego co konsumuje mój umysł. W rezultacie chociaż czytam i oglądam mnóstwo artykułów, filmów iporadników, ma to znikomy wpływ na moje życie.

Rozwiązanie jest dwuskładnikowe: 1) bezlitosne ograniczenie źródeł przyjmowania informacji (od 2015 roku praktycznie nie oglądam żadnych kanałów  informacyjnych, ani nie czytam wiadomości w gazetach lub czasopismach); 2) przetworzenie konsumowanych materiałów w dające się praktycznie zastosować rady lub poradniki. Część z nich znajdziesz na tym blogu, np Pomysły na lepszy sen.

Powód nr 3

Po co wyważać otwarte drzwi? Niektóre drobne problemy zostały już dawno zbadane i wyjaśnione, więc kiedy się natknę na opis prostego rozwiązania, to chętnie dzielę się nim tutaj, aby podesłac je komuś, kto może go potrzebować (jak np. Co zrobić, gdy boisz się coś zrobić?)

Chcesz Pogadać?